Christina Aguilera i Naomi Campbell promują swoje perfumy na walentynki

29 sty 2009 | Etykiety: , | 0 komentarze |

W telewizji i internecie prowadzona jest kampania reklamowa perfum P&G z linii Christina Aguilera, Naomi Campbell i Gabriela Sabatini. Akcja zachęca do udziału w walentynkowej promocji tych marek.

Walentynkowa promocja wody toaletowej i perfumowanej Procter And Gamble Prestige Products z linii Christina Aguilera, Naomi Campbell i Gabriela Sabatini przebiega pod hasłem "Wygraj weekend w Wenecji i poczuj się jak gwiazda!". Poszerzone spoty telewizyjne zachęcają do brania udziału w prowadzonej w wybranych sklepach na terenie całej Polski loterii, w której po zakupie któregoś z tych produktów należy przesłać SMS-em kod z paragonu.

poleć znajomemuPoleć artykuł drukujWersja do druku kanały rssKanały RSS
Wirtualnemedia.pl > Wiadomości > Reklama > Reklama telewizyjna
Christina Aguilera i Naomi Campbell promują swoje perfumy na walentynki (wideo)
2009-01-27 rozmiar tekstu: A A A

W telewizji i internecie prowadzona jest kampania reklamowa perfum P&G z linii Christina Aguilera, Naomi Campbell i Gabriela Sabatini. Akcja zachęca do udziału w walentynkowej promocji tych marek.

Walentynkowa promocja wody toaletowej i perfumowanej Procter And Gamble Prestige Products z linii Christina Aguilera, Naomi Campbell i Gabriela Sabatini przebiega pod hasłem "Wygraj weekend w Wenecji i poczuj się jak gwiazda!". Poszerzone spoty telewizyjne zachęcają do brania udziału w prowadzonej w wybranych sklepach na terenie całej Polski loterii, w której po zakupie któregoś z tych produktów należy przesłać SMS-em kod z paragonu.

Zarówno akcja promocyjna, jak i towarzysząca jej kampania reklamowa rozpoczęły się 26 stycznia i potrwają do 15 marca. Spoty telewizyjne są emitowane w Polsacie, TVN, TVN 24, TVN Turbo, TVN 7, TVN Style, TV 4, Discovery Media i 4 Fun TV, a w internecie uruchomiono stronę pod adresem www.dajsieuwiescwenecji.pl.
Kreację kampanii przygotowała agencja reklamowa Linea Recta Polska, a zakupem mediów zajął się P&G Prestige Products.

źródło: wirtualnemedia.pl
Kup perfumy w dobrej cenie

Perfumy na wielkie wyjście

27 sty 2009 | Etykiety: | 0 komentarze |

Zapach to uzupełnienie kreacji i makijażu. Do delikatnych muślinów i atłasów ślubnej sukienki najbardziej pasuje coś czystego, miłego. Na balu pragniesz intrygować, więc twoje perfumy powinny zawierać nutkę tajemnicy.
Kiedy chcemy się wyróżnić, nie możemy zapomnieć, że dobrze dobrany zapach to dopełnienie wizerunku, niezbędny dodatek, który nieskończenie wiele mówi o kobiecej wrażliwości, guście i temperamencie. Dobiera się go również do okazji. Inaczej chcemy pachnieć na rozmowie z szefem, inaczej na randce (chyba, że randka jest akurat z szefem). Nie każdy też zapach będzie pasował na bal, a już na pewno pieczołowicie trzeba go wybierać na własny ślub.

Na ślub delikatny

Kompozycja ślubna powinna się oczywiście zgadzać z naszą osobowością,ale jednocześnie musi to być coś czystego, świeżego, miłego, zarazem bardzo eleganckiego. Najlepiej kwiatowy zapach, ale niezbyt duszący, delikatny. Intensywna woń w dniu, w którym nie brakuje przecież atrakcji zmęczyć może gości, a nawet ...pana młodego.

W roli ślubnej perfumy znakomicie się sprawdzą: Dior J'adore, Estee Lauder Pleasure, Chanel Chance, Boss Woman. Doskonałe będzie też Amariage Mariage ("Wspomnienie Ślubu") Givenchy. Współczesne gusty zawieść może natomiast słynne i stworzone specjalnie na ślub Estee Lauder Beatiful, nazywany zapachem na najpiękniejsze chwile życie. Premiera tej stworzonej w latach 70-tych kompozycji była dla swoich czasów wydarzeniem, dziś już tak nie nęci współczesnych kobiet..

Na bal intrygujący.

Bal to już zupełnie inna bajka. Tutaj już często kobieta nie chce występować w roli niewinnego Kopciuszka, ale pragnie nęcić i błyszczeć. Zapach może być zatem mocniejszy, w stylu Armani Code, który kreator połączył w wyobraźni z piękną, czarną, koronkową suknią, z głębokim dekoltem na plecach.

Równie tajemnicze i intrygujące są propozycje Chanel: No5, Coco, Allure. Zmysłowe, uwodzicielskie, urzekające. Takie, które zaczepiają, pokazują niezwykłą osobowość, charyzmę i czar. Działają na zmysły i wyobraźnię. Nie pozostawiają obojętnym.

źródło:

Kup perfumy w dobrej cenie

Technologia perfum

25 sty 2009 | Etykiety: | 0 komentarze |

1. Technologia perfumerii

Technologia perfumerii obejmuje dwa zagadnienia
1. technologię wytwarzania kompozycji zapachowych przeznaczanych do nadawania zapachu innym wyrobom oraz
2. technologię wyrobów perfumeryjnych przeznaczonych do nadawania zapachu ciału człowieka.

Proces technologiczny otrzymywania wyrobów perfumeryjnych w uproszczeniu polega na rozpuszczeniu kompozycji zapachowej w alkoholu etylowym o określonym stężeniu procentowym (w zależności od typu produktu, który planuje się otrzymać). Następnym etapem jest pozostawienie roztworu na pewien okres dojrzewania (od kilku godzin do kilku dni), a następnie filtracja. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie stężenia etanolu do kompozycji, gdyż nie można dopuścić do wytrącenia się składników kompozycji lub powstania zmętnienia, które jest trudne do usunięcia. Najczęstszym powodem powstania zmętnień jest obecność terpenów w olejkach eterycznych, dlatego często używa się olejków odterpenowanych.

2. Kompozycje zapachowe
Kompozycja zapachowa to mieszanina naturalnych i syntetycznych substancji zapachowych dobranych tak, by środek zapachowy był odpowiednio lotny, trwały i bezpieczny dla skóry.
Wyróżniamy aż 16 rodzin zapachowych: cytrusowa, kwiatowa, owocowa, aldehydowa, ziołowa, polna, morska, zielona, leśna, miętowa, mchowa, drzewna, balsamiczno-ambrowa, zwierzęca, korzenna, parafarmaceutyczna.
W zależności od zastosowania wyróżniamy następujące typy kompozycji zapachowych:
  • Perfumeryjne
  • Kosmetyczne
  • Toaletowe
  • Szamponowe
  • Mydlarskie
  • Chemii gospodarczej
  • Techniczne
Kompozycja zapachowa złożona jest z trzech utrzymanych w jednej tonacji zapachowej nut, które wzajemnie się uzupełniają. Nuty te wiążą się z trwałością składników i szybkością odparowania.
Początkową nutą jest:
nuta głowy określana także jako nuta górna lub wysoka. Składa się ona ze związków, które są najbardziej lotne i posiadają jednocześnie bardzo intensywny zapach. Nuta ta jest odczuwana świadomie zaraz po otwarciu flakonika z perfumami, ale po wtarciu perfum w skórę nuta ta szybko zanika. Ta właśnie nuta odpowiada za pierwsze wrażenia i utrzymuje się na skórze od kilkunastu minut do pół godziny,

nuta serca określana nutą środkową, pojawia się później i pozostaje dłużej. Stanowi ona główny motyw kompozycji zapachowej i jest na ogól cieplejsza i cięższa od pierwszej. Zapach utrzymuje się na skórze godzinę, dwie,

nuta bazowa znana też jako końcowa. Jest ona najtrwalsza stąd bywa określana również mianem tzw. nuty głębi perfum. Zawiera utrwalacze, czyli substancje które odgrywają zasadniczą rolę przy właściwym utrzymaniu się zapachu na skórze. Jest to nuta zapachowa, od której twórcy rozpoczynają tworzenie zapachu. Najbardziej trwała, utrzymuje się do kilkunastu godzin.
W zależności od przeznaczenia układu zapachowego proporcje pomiędzy tymi elementami mogą się zmieniać. Tam gdzie kompozycja powinna pachnieć długo będą dominować składniki nuty środkowej i nuty dolnej. W przypadku wyrobów mających za zadanie pachnąć tylko w czasie ich stosowania np. szampony, odżywki, przeważają substancje należące do nuty górnej Dla kompozycji perfumeryjnych charakterystyczne są równomierne zawartości nuty górnej i środkowej.

a) Składniki kompozycji zapachowych

Szacuje się, że jest ponad 4 tysiące składników zapachowych. Ich liczba nie jest znana, bo syntezuje się nowe i jest to utrzymywane w tajemnicy przez producentów. Ponadto stosuje się mieszanki o składzie utrzymywanym w tajemnicy ze względu na fakt, że jest to rynek bardzo konkurencyjny. Analizy składu są możliwe i łatwe. Tajemnica kosmetyku leży jednak w procedurze otrzymywania.

Początkowo paleta składników stosowanych do tworzenia kompozycji zawężona była jedynie do surowców pochodzenia naturalnego (naturalne substancje zapachowe roślinne)


Olejeków eterycznych (essentials oil, huile essentielle) – otrzymywany z roślin przez destylację z parą wodną lub z wodą, wytłaczany lub destylowany na sucho. Wodny roztwór po destylacji wodnej nazywa się wodą aromatyczną (różana, lawendowa, neroli).
Konkretów to ekstrakt ze świeżej rośliny niewodnym rozpuszczalnikiem, który potem jest odparowany (konkret różany, fiołkowy, lawendy)

Absolutów to produkt obróbki konkretu (ekstrakcja alkoholem, filtracja i odparowanie alkoholu)

Pomad to olejowe ekstrakty kwiatów (na zimno lub gorąco); chemicznie są to tłuszcze

Tinktur lub nalewka to roztwór otrzymany przez macerację surowca w obecności rozpuszczalnika (zwykle alkoholu)


Esencja powstaje poprzez destylację kwiatów, np. lawendy czy róży lub przez ekstrakcję czyli wyciskanie bądź odwirowanie świeżych skórek owoców np. bergamoty czy cytryny


Obecnie szerokie zastosowanie w kompozycjach zapachowych znalazły syntetyczne substancje zapachowe. Są tańszymi odpowiednikami zapachowymi składników naturalnych. Pachną tak samo, ale pozyskuje się je w sposób łatwiejszy – drogą chemiczną. Zrobiły one prawdziwy przewrót w przemyśle perfumeryjnym. Sztuczne piżmo tzw. białe ma ten sam zapach, co naturalne – trudno dostępne i bardzo drogie. Pozyskiwanie składników naturalnych często budzi kontrowersje, gdyż wiąże się z niszczeniem natury i zabijaniem zwierząt. Użycie syntetyków pozwala w pewnym stopniu uchronić naturalne środowisko przed jego degradacją.
Wśród syntetycznych środków zapachowych wyróżnia się wiele różnych związków. Należą do nich m.in. :
węglowodory aromatyczne (difenylometan),
chlorowcopochodne (b-bromostyren),
alkohole alifatyczne (n-undekanol),
alkohole aromatyczne (b-fenyloetylowy),
aldehydy alifatyczne (metylo-n-nonylooctowy, MNA),
aldehydy aromatyczne (amylocynamonowy),
ketony alifatyczne (etylo-n-amylowy),
ketony aromatyczne (p-metoksyacetofenon),
acetale (dwumetylowy acetal aldehydu fenylooctowego, PADMA),
estry alifatyczne (octan izobutylu),
estry aromatyczne (salicylan benzylu), laktony (γ-n-undekalakton),
etery i fenole (eter etylowy b-naftolu (bromelia), 1-propenylo-4-metoksybenzen),
związki wielofunkcyjne (aldehyd 3-etoksy-4-hydroksybenzoesowy (etylowanilina), 2,6-dimetylo-2-hydroksy-oktanal-8 (hydroksycytronellal)),
terpeny (mirce, imonene, cytral, octan linalilu),
piżma (muskon, egzaltolid, fantolid, androsten-16-ol-3) i inne.

Substancje ze świata zwierzęcego stosowane są w bardzo małych ilościach jako utrwalacze zapachu. Posiadają one bardzo przenikliwy zapach, a po rozcieńczeniu przyjemny. Działają na zasadzie synergizmu (wzmacniają działanie innych substancji). W perfumerii stosowane są:
Ambra – wydzielina żołądka wieloryba w postaci nalewki alkoholowej
Piżmo – wydzielina gruczołów jeleni w postaci rozcieńczonej tinktury
Cywet – wydzielina kotów etiopskich, używany w formie absolutu
Castoreum – wydzielina bobrów

3. Wyroby perfumeryjne

Wyroby perfumeryjne to te kosmetyki, których głównym lub jedynym zadaniem jest nadanie skórze lub otoczeniu człowieka zapachu charakterystycznego dla zawartej w nim kompozycji zapachowej. Wśród wyrobów perfumeryjnych wyróżniamy perfumy alkoholowe , olejowe, w kremie lub w sztyfcie, wody toaletowe, saszetki, pomady, olejki zapachowe, płyny i proszki do kąpieli, odświeżacze powietrza. Wymienione wyroby różnią się od siebie procentową zawartością kompozycji zapachowych.

Zawartość kompozycji w wyrobach perfumeryjnych:

Typ [%] kompozycji Stężenie alkoholu [%]
Perfumy skoncentrowane 15-30 90-95
Perfumy 10-20 90-95
Perfumy w kremie 6-12 Brak danych
Woda perfumowana 8-15 80-90
Woda toaletowa 4-8 Ok. 80
Woda kolońska 3-5 Ok. 70
Woda odświeżająca 1-3 Ok. 70

4. Perfumy

Perfumy to spirytusowy roztwór kompozycji zapachowej , która jest ciekłą mieszaniną naturalnych i syntetycznych substancji zapachowych . Perfumy zawierają od 15 do 30 % kompozycji zapachowych rozpuszczonych w 90 –96 % alkoholu.

5. Podział perfum ze względu na grupy zapachowe


Grupy zapachów
Podstawowe składniki Zapachy
I gr.zapachy kwiatowe
składnik podstawowy to olejki kwiatowe naturalne i syntetyczne kwiatowe zielone
kwiatowe świeże
kwiatowe aldehydowe
kwiatowe słodkie
kwiatowe owocowe
kwiatowo kwiatowe
II gr. zapachy orientalne najważniejsze komponenty to żywice drzew orientalnych ambrowe
korzenne
II gr. zapachy szyprowe wśród substancji zapachowych przeważają olejki cytrusowe, kwiatowe i substancje odzwierzęce naturalne i syntetyczne
owocowe
drzewne
zwierzęce
świeże
zielone
IV gr. zapachy morskie

6. Skład perfum

Wśród składników perfum oprócz substancji podstawowych kształtujących główny, najbardziej trwały zapach, można wyróżnić również związki uzupełniające, nadającą mu określony odcień i wyrazistość, oraz zapewniające mu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. W ich skład wchodzą także substancje utrwalające czyli stabilizatory lub fiksatory zapachu. Obecne są również środki wzmacniające czyli wysoko wrzące, mało lotne związki chemiczne lub naturalne produkty o podobnych własnościach, które same nie posiadają zbyt intensywnego zapachu (bardzo często jest to zapach sam w sobie nieprzyjemny), ale posiadają zdolność wzmacniania zapachu olejków. Do sztucznych środków wzmacniających zalicza się m.in. merkaptany i aminy o dużej masie cząsteczkowej, zaś do naturalnych kastoreum, ambrę, cybet i piżmo.
Zadaniem środków homogenizujących jest uzyskanie jednolitego, nierozwarstwiającego się roztworu mieszaniny związków chemicznych i olejków, które często nie mieszają się z sobą. Najczęściej stosuje się tu mieszaniny ciekłych tłuszczów pochodzenia naturalnego zwane balsamami. Niektóre naturalne środki wzmacniające, takie jak tran pełnią jednocześnie rolę środków homogenizujących.
Zawarte w perfumach składniki barwiące mogą niestety powodować psucie się perfum, zwłaszcza jeśli flakonik stał długo na słońcu, np. na parapecie. W efekcie barwniki się wytrącą i opadną na dno w postaci osadu. Takie perfumy trzeba wyrzucić.
Niestety składniki perfum m.in. substancje zapachowe stosowane w wyrobach perfumeryjnych mogą stać się przyczyną pojawiających się coraz częściej alergii. W związku z tym podano listę 26 składników kompozycji zapachowych, które zaliczane są do grupy potencjalnych alergenów. Należą do nich między innymi tak popularne związki zapachowe jak: alkohole anyżowy i benzylowy, eugenol, geraniol, cytronelol, farnezol, izoeugenol, linalol, limonen, salicylan benzylu, benzoesan benzylu, octan-2-metylu, hydroksycytronellal.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że wymienione składniki występują także w niektórych naturalnych olejkach eterycznych.

7. Otrzymywanie perfum

Najpierw przygotowuje się roztwór według receptury opracowanej przez perfumiarza,
a następnie rozpuszcza się go w najdelikatniejszym z dostępnych alkoholi.
Proporcje, w jakich łączy się mieszankę olejków zapachowych z alkoholem, zależą
od produktu, który ma powstać. Świeżo przyrządzony roztwór przez kilka tygodni
dojrzewa, następnie schładza się go i filtruje aż do uzyskania całkowitej
klarowności. Zazwyczaj do perfum dodaje się również niewielkie ilości
antyutleniacza, po to, by zapach po napoczęciu flakonu był bardziej trwały. Jak
widać, cała sztuka i magia zapachu tkwi w odpowiedniej recepturze, czyli
przepisie, jak należy ze sobą mieszać różne substancje zapachowe. Opracowanie
receptury, która ma szansę odnieść sukces, jest prawdziwym wyzwaniem dla
perfumiarzy, zwanych również nosami ze względu na główne narzędzie, którym
posługują się w swej pracy. Tak przygotowane perfumy odbiera
perfumeria lub dystrybutor


8. Jak przechowywać perfumy?

W oryginalnym nie otwieranym opakowaniu perfumy mogą stać nawet przez kilka lat. Jeśli jednak zostały otwarte powinniśmy je zużyć w przeciągu kilku miesięcy. Bardzo istotna jest w tym przypadku kwestia właściwego przechowywania otwartych perfum. Powinniśmy je trzymać w ciemnym i chłodnym miejscu, gdyż światło znacząco wpływa na zmianę zapachu i
stężenie perfum. Najdogodniejszym miejscem będzie zamykana szafka w łazience lub pokoju. Jeśli pozostawiamy flakon poza szafką warto trzymać go w oryginalnym kartoniku, tak aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie przed światłem.

9. Kolor perfum a nuta zapachowa

Kolor perfum może okazać się znakomitą podpowiedzią. I tak :
zapachy kwiatowe
zdominowane są przez fiolet i róż, są przy tym bardzo kobiece, przede wszystkim dlatego, że możemy w nich odnaleźć woń konwalii, róż, jaśminu czy fiołka. Przypisuje się im także działanie antydepresyjne i uspokajające
zapachy owocowe :
są koloru żółtego, różowego i pomarańczowego. Orzeźwiają i odświeżają, dlatego też polecane są głównie na dzień. Swe energetyzujące działanie zawdzięczają głównie olejkom eterycznym powstałym z tłoczenia owoców takich jak pomarańcze, cytryny czy grejpfruty,
tonacja czerwona oraz pomarańczowa:
charakteryzuje zapachy orientalne. Są one bardzo trwałe, często słodkie i ciężkie, toteż doskonale nadają się przede wszystkim na wieczór. Doszukać się w nich możemy nut korzennych, cynamonowych, waniliowych,
perfumy zielone:
kojarzyć się nam będą ze swobodą, sportem, dynamiką, a to dlatego, iż odnajdziemy w nich
nuty zapachowe traw i zielonych liści. Ich zapach będzie doskonale odświeżał i przywodził na myśl woń wiatru.

źródło: Zarys chemii kosmetycznej W.Malinka
Technologia Kosmetyków R.Glinka, S. Brud
Kup perfumy w dobrej cenie

Magiczna moc perfum

| Etykiety: | 0 komentarze |

Autor: Jordan Penny (właśc. Groves Annie)
Język oryginału: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: romans
Forma: powieść

Leon Stapinopolous, grecki milioner, zamierza przejąć upadającą francuską firmę produkującą słynne perfumy. Jej współwłaścicielką jest piękna Sadie Roberts, niezwykle przywiązana do tradycji i starych receptur. Sadie nie podobają się plany Leona dotyczące rodzinnej firmy i sprzeciwia się sprzedaży, ale on sam wydaje jej się najbardziej fascynującym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek poznała. Czy nie jest to jednak kamuflaż cynicznego, wyrachowanego biznesmena?

Kup perfumy w dobrej cenie

Calvin Klein Secret Obsession

23 sty 2009 | Etykiety: , | 0 komentarze |



Kup perfumy w dobrej cenie

Będą perfumy od Leony Lewis

16 sty 2009 | Etykiety: | 0 komentarze |

Leona Lewis pracuje nad własnymi perfumami, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.
Brytyjska piosenkarka nawiązała współpracę z niemieckim koncernem kosmetycznym LR, który wyprodukuje nowy zapach firmowany jej nazwiskiem. Artystka zapewnia, że z radością podzieli się z fanami efektami swojej pracy.

- Cieszę się, że miałam okazję wziąć udział w tak ekscytującym przedsięwzięciu. Zawsze podchodzę do swojej pracy z ogromną pasją i staram się dawać z siebie to, co najlepsze. Jestem zachwycona moim nowym zapachem - mówi gwiazda.

źródło: WENN
Kup perfumy w dobrej cenie Dodaj do grona

Hilary Swank w promocji zapachu "Insolance"

11 sty 2009 | Etykiety: , | 0 komentarze |


Hilary Swank w promocji zapachu "Insolance" firym Guerlain

Kup perfumy w dobrej cenie

Calvin Klein In2U

3 sty 2009 | Etykiety: | 0 komentarze |
























Calvina Kleina "IN2U Her" wylansowany w 2007 roku, przeznaczony został specjalnie dla młodej generacji społeczeństwa.
Zapach wyraża wolność i możliwości młodych ludzi w odkrywaniu i smakowaniu świata. W prostej, a jednakże atrakcyjniej butelce zawarty jest zapach godny uwagi.
Dzięki temu perfumowi projektant demonstruje, iż nadal wie jak zaspokoić młode pokolenie.
Typ zapachu: orientalno-kwiatowy.

Nuty zapachowe Nuta głowy: grejpfrut, bergamotka, liście czerwonej porzeczki.
Nuta serca: orchidea, biały kaktus.
Baza: ambra, drzewo cedrowe, wanilia.

Kup perfumy w dobrej cenie Dodaj do grona