Jak działają feromony?

3 maj 2009 | Etykiety: | |

Jest coś co działa na płeć przeciwną, ale nie możemy tego ani zobaczyć, ani poczuć. To działa niemal jak reklama podprogowa – nie widać, a budzi pragnienie. Już w starożytności znano tę substancję i to Grecy nadali jej nazwę pherin (przekazywać) + hormon (pobudzać), czyli feromon.

Feromony, które nie pachną w tradycyjnym tego słowa znaczeniu,są odbierane przez nos płci przeciwnej. Feromony wydzielane i odbierane są przez nasze ciało w sposób nieświadomy – dokładnie poprzez nos –a dokładniej impuls odbierany przez nos stymuluje tzw. VNO (narząd nosowo-lemieszowy) umiejscowione w przegrodzie i przesyłane bezpośrednio do podwzgórza mózgu.

To tam dzieją się nie do końca zbadane procesy, które sprawiają, że łatwiej zwrócimy na siebie uwagę płci przeciwnej, ale nie mamy żadnej gwarancji, że będzie to wybrany przez nas „obiekt” - feromony nie sprawią, że ktoś, kto zupełnie nie ma ochoty na wejście w relacje z innymi nagle zmieni ten zamiar.

Feromony to trochę taki ukryty afrodyzjak. Do końca nie wiadomo, czy wszyscy jednakowo na nie reagujemy – osoby, które używają tych bezzapachowych „perfum” mają bardzo różne doświadczenia. Dziewczyna, która dla pewności działania feromonów, użyła ich podwójną dawkę pokłóciła się z narzeczonym, co wcześniej się jej nie zdarzało – zrozumiała, że podkreślona w ulotce uwaga, że stosowanie większych niż zalecone dawki może prowadzić do odwrotnego działania, nie jest tylko pustym słowem. Jeden z młodych mężczyzn podkreślił, że stał się obiektem dla starszych sporo koleżanek z pracy, a młode dziewczyny go nie nadal nie dostrzegały. Ale poza przytoczonymi przykładami osoby, które używały feromonów oceniały je pozytywnie.

Feromony są bezzapachowe, ale wskazane jest, by kobiety łączyły je z jakimiś perfumami – istnieją nawet pewne, nazwijmy to szkoły, które mówią jakie perfumy możemy łączyć z jakimi preparatami zawierającymi feromony – oczywiście to nie jest żadne zalecenie, zbadane i potwierdzone.

Zazwyczaj słysząc słowo feromony przychodzi nam na myśl erotyczny wabik, pozwalający uwodzić lub polepszać istniejący związek. Ale to nie wszystko! Feromony mogą pomóc w kontaktach w pracy, na uczelni, czy nawet wśród przypadkowych osób na ulicy – nagle Twoje relacje z innymi stają się proste i sympatyczne – działa to zarówno na mężczyzn, jak i na kobiety. Jeśli użyjemy feromonów okaże się, że ludzie w naszym otoczeniu będą bardziej otwarci, pogodniejsi i życzliwsi dla siebie – tak więc rola tych substancji spełnia różne funkcje.

Jednak te inne sytuacje, jakie mogą się zdarzyć za przyczyną feromonów, zawsze gdzieś mają podtekst seksualny – wydasz się bardziej atrakcyjna, połączone z perfumami sprawią, że mężczyznom ten zapach zawsze będzie się kojarzył z Tobą. Używają ich politycy, handlowcy i menadżerowie mający świadomość, że wszelka komunikacja przebiega dzięki nim bezproblemowo, łatwiej dokonać transakcji lub przekonać kogoś do siebie.

Feromony są zupełnie czymś innym niż hormony (przypominamy, bo niektórzy mylą te pojęcia)– hormony to substancje wydzielane przez gruczoły (czasami jakieś tkanki), które są niezbędne w różnych funkcjach organizmu, zaś feromony co prawda wydzielane są również przez organizm, ale wyłącznie po to, by „zaczepić” innego przedstawiciela swojego gatunku – najczęściej chodzi o pleć przeciwną - feromony są wytwarzane przez wiele żyjących gatunków zwierząt.

Produkcja feromonów zależy w dużej mierze od pory roku, słońca, każdy organizm wytwarza je we własnym rytmie – w słońcu pojawia się ich więcej, stąd tyle jest letnich romansów, a tak niewiele pojawia się ich w zimie. Nie powinniśmy się zatem dziwić, że czasami dziewczyna piękna jak z obrazka nie ma zupełnie powodzenia, a niepozorna brzydula jest adorowana przez wielu mężczyzn- to nie charakter, nie uroda (ładna, wcale nie jest za ładna) decydują, że mężczyźni biegną za brzydulą to właśnie feromony, mężczyźnie odbierają sygnały od brzyduli poza swoją świadomością.

Nie należy się jednak tym martwić, że nasz organizm produkuje za mało feromonów – od kilku lat możemy kupić feromony albo jako bezwonny płyn (trzeba zwracać uwagę na ich stężenie i firmę, bo czasami pojawiają się podróbki, a trudno to sprawdzić) albo w połączeniu z perfumami. Tylko należy pamiętać – przesada w używaniu feromonów, o czym było już wyżej, może przynieść odwrotny skutek.

źródło: moda.pl
Kup perfumy w dobrej cenie Dodaj do grona

0 komentarze: